20gru2012

Piernikowy Domek Muminków

Komentarzy: 21

Zdecydowanie ulubione książki mojego dzieciństwa. I ulubiona bajka, mimo chowania się pod kocem, kiedy na ekran wkraczała Buka. Za każdym razem, kiedy tacie zdarzało się lecieć do Finlandii, prosiłam o kubek z Muminami. I tak jakoś w zeszłym roku napomknął mi, że widział tam też zestaw do wycięcia domku z ciasta. Oczywiście cena powalająca, ale przecież sam szablon to najprostsza część – liczył się pomysł. Przed maturą jakoś średnio z czasem, teraz też łatwo nie było, ale jest! Domek powstawał kilka dni i muszę powiedzieć, że to było naprawdę wyzwanie. Najgorszy chyba ten dach. Ile było klejenia, trzymania, aż zaschnie (“nie śpię bo trzymam kredens” mi się przypomniało :D ), dekorowanie i pilnowania, żeby koty przypadkiem nie zachciały sobie domku popodjadać…Ale czuję się usatysfakcjonowana. :)

Domek jest zrobiony z ciasta na piernik staropolski i lukru królewskiego. Choineczki z rożków do lodów. :) Szablon znalazłam w internecie. Nie jest moją własnością, więc jeśli ktoś chciałby go mieć, to udostępnię go na życzenie zarejestrowanym użytkownikom lub po prostu wyślę emailem.

 

Aa, i przypominam też, że ciągle czekam na Wasze propozycje na jakiś świąteczny sernik i tort. :)

Przerywnik

Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz jest dla mnie informacją, że ktoś docenia czas, który poświęcam na tworzenie tej strony. Dziękuję. <3 A, no i na każde pytanie staram się odpowiedzieć najszybciej, jak mogę. :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.