19gru2012

POMOC POTRZEBNA!

Komentarzy: 12


Tak sobie pomyślałam, że może tym razem zamiast wstawiać przepis (nie mam co wstawiać!), to ja poproszę Was o nie właśnie. :)

Bo co roku ten sam problem…Zawsze sobie obiecuję, że nie będę decydować o świątecznych wypiekach na sam koniec, a zawsze jest to samo. :( Do Wigilii kilka dni, a ja – zajęta poza zwykłymi zajęciami jeszcze składaniem domku i lukrowaniem OGROMNEJ tacy pierników (tej ze zdjęcia- mama do mnie dziś wieczorem: “To co? Polukrujesz na jutro?” – trochę mission impossible…) nie mam nawet chwili, żeby spokojnie przejrzeć wszystkie przepisy. Tak jak na zakupach – kiedy mam za duży wybór – po prostu się denerwuję.

 

Pewnie w wielu domach nie ma tego dylematu – robi się makowca, piernik, keksa czy jakieś inne sprawdzone ciasta z rodzinnego przepisu. U nas, przynajmniej od kiedy ja przejęłam główne dowodzenie kuchnią (przynajmniej od słodkiej strony), zawsze jest coś innego. To znaczy, piernik staropolski musi być, nawet nie próbowałabym się z mamą kłócić. Dodatkowym problemem jest to, że Boże Narodzenie spędzamy w niedużym gronie, więc te 3 ciasta w i tak niedużych blaszkach to raczej maksimum. Zazwyczaj oprócz piernika jest sernik i tort.
 
Dlatego jeśli macie jakieś ulubione przepisy na te właśnie ciasta, może przekazywane z pokolenia na pokolenie, może odkryte całkiem niedawno, a może po prostu podpatrzone gdzieś i zapisane w czeluściach pamięci jako “do zrobienia”… to podzielcie się proszę. :) Jeśli chodzi o wymagania…nie lubię kawy, ciast mocno alkoholowych i z dużą ilością bakalii. Piszcie w komentarzach, albo na maila: verysugarfairy@gmail.com Będę bardzo, bardzo, bardzo wdzięczna!. Ja tymczasem zabieram się za kręcenie kolejnej porcji lukru. :)

Kategorie: Nieprzepisowo
Przerywnik

Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz jest dla mnie informacją, że ktoś docenia czas, który poświęcam na tworzenie tej strony. Dziękuję. <3 A, no i na każde pytanie staram się odpowiedzieć najszybciej, jak mogę. :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.